Ambulantná flebektómia

Najspoľahlivejšia a bezpečná metóda

Asi najťažšie porozumitelnou metódou na odstránenie kŕčových žíl, ktorej podstatu je najťažšie vysvetliť pacientovi, je miniflebektómia, alebo, ako sa jej tiež hovorí, ambulantná flebektómia.

Čítajte viac

Ambulantná flebektómia (miniflebektómia)

Asi najťažšie porozumitelnou metódou na odstránenie kŕčových žíl, ktorej podstatu je najťažšie vysvetliť pacientovi, je miniflebektómia, alebo, ako sa jej tiež hovorí, ambulantná flebektómia. Faktom je, že keď hovoríme o tejto technike, človek sa nezaobíde bez takých „strašidelných“ slov ako „vpichy“, „háčiky“, „vytiahnutie žíl“ atď. Tento postup je zároveň jednou z najspoľahlivejších a bezpečných metód na odstránenie kŕčových žíl.

Dohodnúť termín

Ako sa vykonáva miniflebektómia?

Miniflebektómia je odstránenie kŕčových žíl ambulantne v lokálnej anestézie z veľmi malých vpichov, čo robí proces hojenia veľmi jednoduchým a pohodlným. Spravidla sa používa na odstránenie prítokov veľkých kmeňových žíl , preto je miniflebektómia často kombinovaná s endovenóznou laserovou abláciou .

Čo je to lokálna anestézia a aké sú prepichnutia?

Na lokálnu anestéziu sa na našej klinike, rovnako ako vo zvyšku sveta, používa špeciálny roztok. Vzhľadom na rôzne zložky, ktoré ho tvoria, má množstvo výhod, z ktorých hlavnými sú bezbolestnosť podávania a dobrý analgetický účinok. Veľkosť vpichov nepresahuje 1-3 mm, a preto nie sú potrebné žiadne stehy, nezostanú žiadne jazvy a nepríjemné pigmentácie.

Charakteristickou črtou žíl je ich elasticita, takže aj tie najväčšie kŕčové žily je možné odstrániť drobnými vpichmi. V tomto prípade nie je narušené fungovanie zdravých žíl, pretože sa odstránia iba nefungujúce, poškodené oblasti.

Aký háčik?

Na odstránenie žíl z malých vpichov sa používa ďalšie „strašidelné slovo“ - špeciálny háčik, pomocou ktorého sa žily opatrne odstránia a odstránia. Toto štádium už pacient necíti, pretože lokálna anestézia robí svoju prácu vždy správne. V našom centre vykonávame tento postup špeciálnou technikou pomocou najmodernejšieho a najobľúbenejšieho háku na miniflebektómiu profesora Zoltana Varadiho (Nemecko).

Ako spoľahlivý je ambulantný zákrok miniflebektómie? 
Miniflebektómia sa etablovala ako veľmi spoľahlivý postup - viac ako 98% pacientov dlhodobo nehlási recidívu kŕčových žíl.

Existujú nejaké komplikácie?

Ako každá lekárska intervencia, miniflebektómia má možné vedľajšie účinky. Môžu to byť modriny, pigmentácia, malé bodky. Vyvíjajú sa však zriedkavo, sú dočasné, samy odchádzajú a nevyžadujú žiadnu špecifickú liečbu. To umožňuje pacientovi vrátiť sa do práce rovnaký alebo nasledujúci deň.

Výhody miniflebektómie

  • Vysoká úspešnosť;
  • Žiadna bolesť počas a po ukončení procedúry;
  • Nie je potrebná hospitalizácia;
  • Okamžitý návrat k bežným aktivitám;
  • Liečba sa vykonáva iba v lokálnej anestézii.

Mali by ste sa na 1 až 2 týždne vyvarovať cvičeniu a namáhavej aktivite.

Ikonka - výhody venasum

10 ročné skúsenosti

Ikonka - výhody venasum

Ambulantné riešenie

Ikonka - výhody venasum

Moderná liečba kŕčových žíl

Ikonka - výhody venasum

Ochrana zdravia

Ikonka - výhody venasum

Dlhodobý estetický účinok

Ikonka - výhody venasum

Komfort a ľahké nohy

Ikonka - výhody venasum

Technológie a skúsenosti

Dr. Marek Šumaj

Uznávaný odborník v cievnom ultrazvuku, endovaskulárnych metódach, hojenia vredov predkolení.

Je špecialistom v angiológii - cievnej medicíne, ktorá sa zaoberá diagnostikou a liečbou tepnových, žilových a lymfatických ochorení.

O našej ordinácii

Certifikáty