CLaCS

Inovatívna liečba retikulárnych žíl

CLaCS je inovatívna liečba retikulárnych žíl, pavúčíkovitých žíl a metličiek.

Čítajte viac

Metóda CLaCS

Metódu vyvinul a uviedol do praxe renomovaný žilový odborník Dr. Kasuo Miyake (Sao Paulo, Brazília). Táto technika je kombinovaným efektom laseru, skleroterapie a kryoterapie. V prvom štádiu je cievna sieť na povrchu kože vystavená laseru.

Dohodnúť termín

Pomocou špeciálneho zobrazovacieho zariadenia VeinViewer sa kŕmiace (retikulárne) žily premietajú na pokožku v reálnom čase.

Lekár teda jasne vidí skutočné umiestnenie žíl na povrchu kože, čo umožňuje ošetrenie s vysokou presnosťou. Procedúra sa vykonáva za kontinuálneho chladenia a kožnej anestézie pomocou kryoterapie. To vám umožní dosiahnuť najpohodlnejší výkon zo všetkých jeho fáz.

Vlnová dĺžka transdermálneho lasera je jednou z kľúčových charakteristík, ktoré poskytujú selektívne ošetrenie žily (fototermolýza) bez poškodenia pokožky. Energia laserového žiarenia je absorbovaná krvou v lúmene cievy.

Bolesť nôh

Naše žilové centrum používa, ako jediné na Slovensku, najnovšiu generáciu laseru expertnej úrovne od spoločnosti AlmaLaser (Izrael) podobne ako profesor Dr. Kasuo Miyake.

Ďalším krokom je zavedenie koncentrovanej 75% glukózy do najmenších podkožných ciev. Glukóza pomaly a jemne zjazvuje cievnu stenu bez toho, aby spôsobovala negatívne komplikácie. Ide o „bio skleroterapiu“.

Procedúra zvyčajne trvá od 30 do 60 minút. Efekt sa vyvíja postupne, preto je potrebné dodržať prestávku medzi sedeniami (asi mesiac). Na dosiahnutie najlepšieho výsledku sú potrebné zvyčajne dve ošetrenia. Efekt je závislý od závažnosťou cievneho vzoru na nohách konkrétneho pacienta, ale v drvivej väčšine prípadov je výsledok jasne viditeľný po prvom sedení.

Pred začatím postupu a po absolvovaní kontrolného vyšetrenia lekárom je realizovaný fotografický záznam o dosiahnutom výsledku. CLaCS dosahuje vynikajúci kozmetický efekt. Po prvom sedení zmizne z povrchu kože až 70% ošetrených ciev. Zatvorenie zásobovacích ciev znižuje pravdepodobnosť výskytu nových cievnych prvkov na koži. Vedľajšie účinky (pigmentácia, matting), ktoré takmer vždy sprevádzajú klasickú skleroterapiu, sú minimalizované.

Po ošetreniach nie je potrebné nosiť kompresné pančuchy, ktoré pri klasickej skleroterapii sú povinné.

Ikonka - výhody venasum

10 ročné skúsenosti

Ikonka - výhody venasum

Ambulantné riešenie

Ikonka - výhody venasum

Moderná liečba kŕčových žíl

Ikonka - výhody venasum

Ochrana zdravia

Ikonka - výhody venasum

Dlhodobý estetický účinok

Ikonka - výhody venasum

Komfort a ľahké nohy

Ikonka - výhody venasum

Technológie a skúsenosti

Dr. Marek Šumaj

Uznávaný odborník v cievnom ultrazvuku, endovaskulárnych metódach, hojenia vredov predkolení.

Je špecialistom v angiológii - cievnej medicíne, ktorá sa zaoberá diagnostikou a liečbou tepnových, žilových a lymfatických ochorení.

O našej ordinácii

Certifikáty