Metličky na nohách

Metličky

Metličky na nohách sú jemné rozšírené žilky pod kožou, červenej alebo fialovej farby.

Čítajte viac

Predstavujú väčšinou kozmetický problém, nevedú k vážnym komplikáciám, ako je napríklad tromboflebitída – zápal žily a vredy predkolenia. Niekedy však môžu spôsobiť svrbenie, pálenie, a dokonca aj nočné kŕče. Najčastejšie sú umiestnené na stehnách, predkoleniach a členkoch, ale niekedy ich možno nájsť na tvári, hrudníku a bruchu.

Možnosti ošetrenia:

- mikroskleroterapia
- perkutánna termokoagulácia

Rozšírené žilky a metličky sa často vyskytujú nielen na tvári, nose, bruchu či hrudníku, ale aj na dolných končatinách. Predstavujú predovšetkým estetický problém, ale môžu sa stať aj ďaleko nepríjemnejšími a preto každého pacienta s týmto problémom zaujíma odstránenie metličiek na nohách.

Odborná ambulancia

Odborná ambulancia využíva k ich odstráneniu moderné a predovšetkým šetrné metódy, ktoré sa prevádzajú ambulantne ako je mikroskleroterapia a perkutánna termokoagulácia. V prípade mikroskleroterapie sa jedná o zákrok pomocou aplikovania sklerotizačnej látky priamo do postihnutých žíl.

Perkutánna termokoagulácia sa používa predovšetkým tam, kde mikroskleroterapia nestačí. Jedná sa o najnovšiu technológiu vhodnú pre úpravu metličiek, ktorá spočíva vo využití mikrorádiofrekvencie. Šetrné metódy, ktoré odstránia metličky z vašich dolných končatín a bezbolestne odstránia tieto estetické i zdravotné komplikácie.

Dohodnúť termín

Dr. Marek Šumaj

Uznávaný odborník v cievnom ultrazvuku, endovaskulárnych metódach, hojenia vredov predkolení.

Je špecialistom v angiológii - cievnej medicíne, ktorá sa zaoberá diagnostikou a liečbou tepnových, žilových a lymfatických ochorení.

O našej ordinácii

Certifikáty