Kto sme?

VenaSum je špičkové medicínske centrum zamerané na liečbu krčových žíl, kde sa spája moderná technológia s odborným personálom. Zverte svoje nohy do rúk skúseného lekára Dr. Mareka Šumaja - špecialistu v cievnej medicíne.

Pretože kŕčové žily nie sú len estetickou záležitosťou, ale môžu ovplyvniť aj vaše celkové zdravie.

Dohodnúť termín

Ikonka - výhody venasum

10 ročné skúsenosti

Ikonka - výhody venasum

Ambulantné riešenie

Ikonka - výhody venasum

Moderná liečba kŕčových žíl

Ikonka - výhody venasum

Ochrana zdravia

Ikonka - výhody venasum

Dlhodobý estetický účinok

Ikonka - výhody venasum

Komfort a ľahké nohy

Ikonka - výhody venasum

Technológie a skúsenosti

Povedali o nás

Jana, Košice

Angiologické centrum VenaSum jednoznacne odporucam. MUDr. Šumaj je skutocne odborníkom vo svojej oblasti s vynikajucim ludskym pristupom k pacientovi. Rovnako musim pochvalit aj ostatny personal pracujuci v tomto centre, velmi prijemny, erudovany, so zaujmom o pacienta. Toto angiologické centrum som navstivila niekolkokrat, vzhladom na moj komplikovaný stav varixov na oboch dolných končatinách, absolvovala som niekolko druhov zakrokov. Na druhy den som mohla ist hned do prace, co je pre mna velkou vyhodou. Zakroky aj nasledna rekonvalescencia boli vždy bez problémov. Za starostlivost dakujem.

Roman, Trenčín

Dobrý deň Ja som bol na operácii kŕčových žíl ktoré som mal na ľavej nohe pred 5 mesiacmi a som veľmi spokojný výsledok je perfektný mám ešte malé jazvičky , ale do leta tam nebude nič a vďaka doktorovi Šumajovi si budem leto užívať v kraťasoch. A touto cestou chcem doktorovi Šumajovi a jeho sestričke obidvaja boli veľmi milí a profesionálny pekne poďakovať.

Gabriela, Dubnica nad Váhom

Rada by som poďakovala celému personálu a hlavne p.MUDr. Šumajovi za vynikajúcu starostlivosť. Môžem iba odporúčať. Veľmi profesionálny a ľudský prístup. Gabriela U.

Beáta, Bratislava

Túto ambulanciu s potešením odporúčam. Diagnostika, poradenstvo a konzultácia na vysokej úrovni. Skvelý prístup lekára a personálu.

Referencie

Dosiahnuté výsledky

Dr. Marek Šumaj

Uznávaný odborník v cievnom ultrazvuku, endovaskulárnych metódach, hojenia vredov predkolení.

Je špecialistom v angiológii - cievnej medicíne, ktorá sa zaoberá diagnostikou a liečbou tepnových, žilových a lymfatických ochorení.

O našej ordinácii

Často kladené otázky

Na vaše otázky vám ochotný personál vždy rád odpovie
Pri dlhšom sedení alebo státí mávam bolesti nôh, ťažké a opuchnuté nohy, k večeru ma chytajú kŕče. Môžem mať ochorenie žíl?

Môže sa jednať o chronické žilové ochorenie, pre ktoré je typická tvorba metličiek a krčových žíl. Často ochorenie začína „len“ subjektívnymi ťažkosťami a varixy sa vytvoria o niekolko mesiacov či rokov neskôr. Subjektívne ťažkosti sú spôsobené poškodením a ochabnutím žilových chlopní resp. žilovej steny. K presnej diagnóze je nutné vyšetrenie cievnym špecialistom vrátane sonografického vyšetrenia žíl.

Mám kŕčové žily už niekoľko rokov a nemám pri nich ťažkosti. Je nutné nechať si kŕčové žily ošetriť?

Kŕčové žily nemusia okrem kozmetického problému spôsobovať výraznejšie subjektívne ťažkosti. Nezriedka sa však „pripomenú“ komplikáciami, ako je zápal, z ktorého sa môže vyvinút hĺbková žilová trombóza s/bez embólie do pľúc – čo môže byť život ohrozujúca situácia. Ďalšie komplikácie sú krvácanie zo žily a rozvoj vredu na predkolení – bercov vred.

Je výkon bolestivý, koľko budem práceneschopná/ý?

Väčšina pacientov výkony prirovnáva k pichnutiu komára alebo odberu krvi. Hneď po výkone odchádzate domov a je nutné chodiť, môžete vykonávať bežné činnosti. Úplné fyzické zaťaženie je možné po niekoľkých týždňoch, zvyčajne dvoch.

Nebude mi odstránená kŕčová žila chýbať?

Na dolných končatinách máme dva žílové systémy. Hlboký a povrchový. Dominatne odvádzajú krv z dolných končatin hlboké žily. Kŕčové žily sú vlastne nefunkčné povrchové žily, v ktorých krv stagnuje, zostáva, a teda necirkuluje. Po ich odstránení-ošetrení sa krv dostatočne odvádza hlbokým žilovým systémom.